Osalesin oktoobris Portugalis Lissabonis Erasmus+ koolitusel "ICT in the Classroom: Innovative Tools to Facilitate Students Learning, Collaboration and Creativity".
Koolitaja: Andrea Bandoni (Europass Teacher Academy): https://www.teacheracademy.eu/team/andrea-bandoni/
Soojendus: küsimuste genereerija: https://www.icebreakinglab.com/
Koolituse Padlet.
14.10.2024, 1. päev
Sel korral õnnestus juhuse tahtel saada praktiline koolitus väga väikese seltskonnaga. Ehk lisaks koolitajale ja mulle, oli koolitusel veel täpselt üks osaleja, Maia Sloveeniast. Mis tähendas, et juhendaja oli olemas vaid meie jaoks, ehk liikusime teemadega edasi väga kiiresti, aga samas saime palju küsida, katsetada, ise läbi teha. Sellist juhtumit siiski tuleb ette vist pigem harva või mitte kunagi, et tegemist on kinnitatud koolitusega, kust korraga suur grupp ära langeb. Mis oligi põhjuseks meie väga ekslusiivsele Erasmus+ kogemusele.
Paar sõna koolitajast ka, äärmiselt põneva taustaga inimene. Sündinud-elanud Brasiilias, ülikooli kraadiga arhitekt, magistri teinud Soomes, ja kes tänaseks tegeleb disaini ja säästlikkuse teemaga ülikooli doktoriõppes (biodisain), mille raames on elanud Brasiilia vihmametsas ja sealsetes väikestes kogukondades. Ning kelle portugallasest mees on tänaseks pere elama ja töötama toonud Lissaboni. Koolitajana väga professionaalne ja asjalik, aga samas ka hea suhtleja ja sõbralik.
Esimesel päeval rääkisime endast, saime tuttavaks, tegime meile juba tuttava käe-joonistamise-harjutuse, kus sõrmedesse tuli lisada:
Minu hobid
Minu tugevused, milles olen hea
Minu lemmik reisikogemus, kas minevikust või tuleviku soov
Minu väärtused
Minu unistused
Samuti tegime mõlemad Maiga esitluse enda kooli kohta. Sain ootuspäraselt taas küsimused, kas see on erakool? Kas see on tasuline? Kas õppijad üldse tahavad sealt koolist ära minna? Jne:) Ootuspäraselt näitan ma ka alati klippe meie Instagramist, sel korral meie viimase õpetajate päeva reelsi.
Kaardistasime ära, mida tänasel hetkel juba teame erinevates IKT keskkondadest, mida keegi juba kasutab. Samuti, millised on meie ootused koolituse lõpuks. Seda kõike tegime Mentimeteri keskkonnas. Hea teada, et keskkonna võimalusi on palju rohkem, kui vaid sõnapilve moodustamine, milleks siiani olen peaasjalikult antud keskkonda kasutanud.
Seejärel tegime juba sisuliselt tutvust keskkondade/äppidega:
Mentimeter: https://www.mentimeter.com/
Miro: https://miro.com/
Padlet: https://padlet.com/
Goosechase (äpp): https://goosechase.com/
Mural https://mural.co/
Tuleb öelda, et olen kõikide nende keskkondadega kursis ja kasutanud, kuid kindlasti pole kasutanud liiga tihti või kasutades kõiki võimalusi, mida keskkonnad pakuvad.
Ja lõpetuseks refleksioon. Igati asjalik ja tore esimene päev! PS! Pro tipp Lissabonis ehk väikesed reklaamiminutid kodumaa ettevõttele - Bolti taksondus toimib siin väga hästi ja on soodne:) Ning veel, esimesel päeval oli koolitajapoolses tervituspakis: riidest kott, märkmik, materjal organisatsiooni kohta, Lissaboni kaart (kehtib 24 tundi ja saad kasutada tasuta ühistranspordiks ja muuseumide külastuseks), pinal ja pastel de natad heast käsitöö kohvikust.
15.10.2024, 2. Päev
Sissejuhatus: minioniskaala + mentimeteris QUIZZ Portugali kohta. Aga NB! Meeldetuletus, mentimeri tasuta versioon on 50 kasutajat/kuus.
Sina õppijana. Selleks, et mõtestada, kes on inspireeriv õpetaja, kes pole, refleksioon sinust õppijana.
Küsimused selleks:
Lemmik mälestus kooliajast?
Lemmik õpetaja?
Mida õppisid sellest kogemusest?
Kuidas on sinu lemmik mälestus/õpetaja panustanud sinu õpetajaks olemisse?
Kõige vähem lemmik õpetaja? Miks?
Mida õppisid sellest kogemusest, sina kui täna õpetaja? Kuidas saad olla parem/teistsugune?
Mis sulle sinu kooli juures kõige enam meeldis? Kõige vähem?
Tehnoloogia areng
SMAR mudel.
ELi dokument: Digicomp 2.2
Keskkonnad
Mindmeister: www.mindmeister.com
Ajurünnaku jaoks hea keskkond, korraga saab olla 3 projekti tasuta versioonis. Saad ka jagada, aga ainult vaatamiseks, mitte muutmiseks.
QR koodidest (QR-quick reaction). + VIDEO
Canva: Visioonitahvli tegemine, canva võimalused. PS! Digiampsu viide, kuidas saada canva õpetajate versioon.
Külastus: Lissaboni ülikooli kunsti ja disaini teaduskonna külastus
Koolitaja näitus Amazonase kohalikust käsitööst: kausid. Osa tema doktoritööst.
16.10.2024. 3. päev
Sissejuhatuseks tore pilt alustuseks, rõõmus koer, sõnumiga “pool kohe tehtud”.
Keskkonnad:
Palju võimalusi, tekitab ühe ekraani, kuhu saad lisada erinevaid tegevusi, sh gruppe teha, taimer jne.
https://www.classtools.net/random-name-picker/
Creativity
Külastus: Lisbon Fab Lab and Bio Lab
17.10.2024, 4. päev
VIDEOD
YT: crashcourse
TEDx
TEDed:
Saad ka ise luua YT video põhjal videosid ja lisavõimalusena luua juurde nt.
“WATCH, THINK, DIG DEEPER, DISCUSS.” MULTIPLE CHOICE valikvastustega testi video kohta; DISCUSS välja. DIG DEEPER variant: lisad line ja teksti.
PS! Kuid on sama eesmärgiga keskkondi,
Magic school: https://app.magicschool.ai/tools
Miro templates: https://miro.com/miroverse/
Canva videote tegemiseks: videod AI genereeritud: https://www.canva.com/design/DAGT0ILhCCE/ORu2PB4i-l1LTm3qcwDNMQ/edit?utm_content=DAGT0ILhCCE&utm_campaign=designshare&utm_medium=link2&utm_source=sharebutton
Kaasaegse kunsti muuseumi ja aia külastus: Centro de Arte Moderna – Fundação Calouste Gulbenkian, video siin: https://www.artsytravels.com/europe/top-3-museums-in-lisbon-for-modern-and-contemporary-art/ (uut maja ei ole videos)
18.-19.10.2024 5. ja 6. päev
Reedene päev möödus eelnevaid päevi kokku võttes ning lisaks tutvusime veel mitmete kasulike veebikeskkondadega:
https://www.liveworksheets.com/
LÕPUROSIN! Ehk muud kasulikku!
Lisbon City Guide: https://www.canva.com/design/DAFhACl2C7o/5nbZ4DwSzm8t_6YqEfaenQ/edit?utm_content=DAFhACl2C7o&utm_campaign=designshare&utm_medium=link2&utm_source=sharebutton
Visit Lisboa: https://www.visitlisboa.com/en
LX Factory: https://lxfactory.com/en/homepage-en/
Kohalikud toidud, mida proovida:
Amêijoas à Bulhão Pato (merekarpide roog)
Pollicipes pollicipes (haruldased mereannid Portugalist, julgematele)
Pastel de nata (Signe teab nendest rohkem:)), nt Pastéis de Belém
Ovos moles (magustoit, pehmed munad) PS! Kui küsida portugallase käest, kumb oli enne, kana või muna, siis siin oli kindlasti enne muna:)
PS! Lisaküsimus: Mis aastal lõppes diktaatorlus Portugalis?
Suur aitäh kõikidele, kes koolitusel osalemise võimalikuks tegid või aitasid, eriline tänu Liisule ja Signele! Soovitan kõigil vähemalt korra Erasmus+ programmiga koolitusel osaleda, see on suurepärane võimalus minna korraks eemale ja vaadata suuremat pilti kaugemalt. Tuleb igati kasuks!
0 comments:
Post a Comment